حوادث اسبی

• شروع کننده موضوع torobred
  • تاریخ شروع
سلام
زمین خوردن یعنی چی ؟
من که تا الان بهش فکر نکردم ؟
اصلا چرا باید آدم از رو اسب بیفته
من که هفت هشت ماهیه سواری یاد گرفتم و یه اسب تقریبا شرورم دارم تا الان نیفتادم
خوب بیفتی مگه چی میشه فوقش دست یا پات بشکنه
بیخیال این حرفا برید و از سواری لذت ببرین

فربود

Active member
صابر گفت:
خوب بیفتی مگه چی میشه فوقش دست یا پات بشکنه
بیخیال این حرفا برید و از سواری لذت ببرین
صابر جان آره ممکنه دست یا پات بشکنه یا اصلا ممکنه فوقش بمیری ... بابا بیخیال ......

mahsima

Member
ارغنون عزیز هیچ وقت به این فکر نکن که نکنه بیفتم.
البته اگر تازه سواری رو شروع کرده باشی اگر با قدم یورتمه یا چهارنعل بیفتی هیچ اتفاقی نمیافته من از این بابت مطمئنم.
من همیشه از زمین خوردن میترسیدم ولی نه برا اینکه اتفاقی برام بیفته به خاطر اینکه میترسیدم اگر زمین بخورم پدرم دیگه نمیزاره سوار اسب بشم.
اگر به اسب عشق داشته باشی نمیترسی.
من بعد از لگدی که از اسب خوردم پدرم داشت موفق میشد و ترس رو وارد دل من میکرد ولی من نزاشتم حتی با پدرم دعوا کردم گفتم من اینطور زندگی برام سخته ...خلاصه بگم تا زمین نخوری نه ترست میریزه نه یاد میگیری بهت توصیه میکنم حتما زمین بخوری و از هیچی هم نترسی ...

علی واحدی

Active member
وزير گفت:
من تازه كار هستم ولي اين تجربه شخصي خودمه
اسب سوار خود را كاملآ ميشناسه در حالت معمولي سواري كه به اسب محبت كرده باشد زمين نميزنه
در خارج كشور افراد مبتدي معمولا شش ماه به كارهاي داخل اسطبل و تيمار كردن اسب به منظور ايجاد ارتباط مي پردازند.
بعد از اين سوار اسب شده و با كارهاي ساده شروع ميكنند
در حاليكه در ايران جلسه سوم و يا چهارم كلاس اسب وسوار مبتدي را روي تير مي برند كه احتمال زمين خوردن زياد است و معمولا سوار كار زد ميشود واين ورزش دوست داشتني و مفرح را راه ميكند.
وزیر جان سلام و ورودت به سایتو بهت خوش آمد میگم. مطلبت کاملا صحیحه و مخصوصا محبت به اسب و آشنایی با خلق و خوی او. در مبحث اصول انتخاب یک مربی مجرب در تاپیک تازه وارد ذکر کرده ام که اگر مربیتان اگر مبتدی بودی تا سومین جلسه سوارتان کرد بدانید که مربی مجربی انتخاب نکرده اید. رسیدگی به اسب و تیمار و مراقبتش میتوانم بگویم که از سواری لذت بخش تر است. لذت بردم که مطلبتان را خواندم. همواره سربلند باشید. برادرتان.

علی واحدی

Active member
یک نکته در زمین خوردن وجود داره که اگر از طرف سوارکار رعایت بشه احتمال بروز خطر و آسیب خیلی کمتر میشه.
هر وقت احساس کردید که از اسب دارید بزمین میخورید هیچگاه به گردن و زین و ... آویزان نشوید (چون ممکن است به زیر دست و پای اسب کشیده شوید). خودتان را در عین انعطاف شل کرده و با نرمش از اسب جدا شوید و بعد از بزمین خوردن فورا یک غلط روی زمین بزنید (در خلاف جهت حرکت اسب). در این صورت مطمئن باشید که هیچ صدمه ای نمیبینید. داوستار همگیتان، برادرتان.

[size=10pt]و مهمتر از همه اینکه هیچگاه از زمین خوردن آنهم در مراحل ابتدایی نترسید چون زمین خوردن در شرایطی که مبتدی هستید میتواند کمک بزرگی برایتان باشد که در سطح حرفه ای چگونه زمین بخورید که آسیب نبینید[/size]. داوستار همگیتان، برادرتان.

سلام

منم یه سوارکار یه کم حرفه ای هستم که چون هنوز تازه وارد هستم کم حرف هم هستم ودر ضمن می خواستم یک سری عکس از حادثه ناگواری که سال گذشته در باشگاه ما رخ داده بود بفرستم اما نحوه فرستادن عکس رو بلد نبودم اگه لطف کنید منو راهنمایی کنید ممنون می شم

من یک عضو از هواداران سوارکاری هستم از میبد استان یزد.

ALI SHABAH

Member
مینا موسوی گفت:
سلام

منم یه سوارکار یه کم حرفه ای هستم که چون هنوز تازه وارد هستم کم حرف هم هستم ودر ضمن می خواستم یک سری عکس از حادثه ناگواری که سال گذشته در باشگاه ما رخ داده بود بفرستم اما نحوه فرستادن عکس رو بلد نبودم اگه لطف کنید منو راهنمایی کنید ممنون می شم

بابا این حرفها چیه بقول بچه ها تا زمین نخورید سوارکار نمیشید که من یه خاطره خیلی خنده دار و باحالی از وقتی که از اسب افتادم دارم که خجالت میکشم بگم بیخیال
افتادن عـــــــــــــیب نـــــــــــــــــــــــــــــیست
بد سواری کردن و ترسیدن عیبه

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
مینا موسوی گفت:
سلام

پائین هر موضوع +انخابهای اختیاری بیشتر میبنید
بزنید و عکس خود را از کامپیوتر انتخاب کنید

ناشناس

Active member
مثل عکس اول براتون پیش اومده/

پیوست ها

• n00014175-r-b-011.jpg
    n00014175-r-b-011.jpg
    29.5 کیلوبایت · بازدیدها: 72
  • n00017920-r-b-010.jpg
    n00017920-r-b-010.jpg
    26.7 کیلوبایت · بازدیدها: 68

atbin

Member
سلام من دوباره زمین خووردم ولی با این فرق که این دفه اول اسب افتاد و بعدش من افتادم:d
خدارو شکر اسبه چیزیش نشد اما من دسته رااستم شکست !
فکر میکنم خوب دارم سواری رو یاد میگیرم نه؟

♘امیرحسین♞

البته حواستون باشه هر زمینه خوردنیم بر کلاس کاری شما اضافه نمیکنه ها
بعضی زمین خوردنها لم داره و هر کسی نمیتونه اونجوری زمین بخوره
یعنی خودشو کنترل بکنه که اول زمین نخوره و اگرم خورد زخمی نشه

atbin

Member
پاسخ : حوادث اسبی

♘ امیرحسین ♞ گفت:
البته حواستون باشه هر زمینه خوردنیم بر کلاس کاری شما اضافه نمیکنه ها
بعضی زمین خوردنها لم داره و هر کسی نمیتونه اونجوری زمین بخوره
یعنی خودشو کنترل بکنه که اول زمین نخوره و اگرم خورد زخمی نشه
امیر حسین جان باور کن که من خیلی شیک زمین خورم! زخمی هم نشدم! چون دستم شکست به جاش ;D

من خیلی زمین خوردم از کودکی ولی دو سال پیش که خوردم دو تا دنده هایم شکست چه دردی داشت یک ماه تمام به زور نفس می کشیدم و حتی می خوابیدم.

♘امیرحسین♞

atbin گفت:
امیر حسین جان باور کن که من خیلی شیک زمین خورم! زخمی هم نشدم! چون دستم شکست به جاش ;D
دست خودمم شکسته از 3 جا
مچ
و دو جا در آرنج, جوری استخوان آرنج خورد شد که با پوست وصل بود, چندبار جراحی و پلاتین و زجر
چندین سال پیش بود البته

sezar1972

Member
پس باید من خدارا شاکر باشم
من زمین خوردم ولی نه به این شدت
خدایا شکرت
امیدوارم که هیچ وقت به این شدت زمین نخورم
البته مهندس محاجر مربی ام همیشه میگفت که قهرمانهای پرش روی ویلچر میشینن

بالا