خیـبر (کرنگ شکاری)

puma

New member
پاسخ : خیـبر (کرنگ معروف کرد)

واسه کشش با این اسب دم کیو باید ببینیم دوستان؟

اين اسب دره شوره يا كرد؟؟؟ ...با اين دوتا عكس بيشتر به دره شور ميخوره نه؟ ::)

s.parizimanesh

Active member

به قول خارجيها كه آمدند ازش عكس بگيرند چكار نژادش داريد واقعآ اسب.پدر اين اسب هم(كهيل) ميگن تا هفت پشت كرد بوده مادرش را نميدانم.

shahab_1232

New member
خیبر

من نمی دونم دوستان چجوری میگن این اسب دره شوریه من از نزدیک دیدمش این سواری این هنر وغیرت از دره شوری بعیده از هرکی این اسبو زیره سواری دیده بود پرسیدم همه میگن کرده فیلمشو که حتما دیدین معرکس

vatan

Member
من نمی دونم دوستان چجوری میگن این اسب دره شوریه من از نزدیک دیدمش این سواری این هنر وغیرت از دره شوری بعیده از هرکی این اسبو زیره سواری دیده بود پرسیدم همه میگن کرده فیلمشو که حتما دیدین معرکس
ما در رابطه با اسبی داریم صحبت میکنیم که نه عکسی ازش دیدیم و نه فیلمی فقط من یه فیلم به فرمت 3gp ازش دیدم اون هم در حالت سر دست کردن اسب که خیلی فیلم کیفیتش پایین بود.
دوستان اگر عکس خوبی دارند اضافه کنند تا ببنیم.

vatan

Member
محمدرضای عزیز یا خودت یه چندتا عکس خوب در زوایای مختلف ازش میگیری یا من خودم میام رفسنجان!!!
من را مجبور نکن که سفر کنم!!

s.parizimanesh

Active member
محمدرضای عزیز یا خودت یه چندتا عکس خوب در زوایای مختلف ازش میگیری یا من خودم میام رفسنجان!!!
من را مجبور نکن که سفر کنم!!
البته اگه اقاي شكاري مثل اون بنده خدايي كه از كرمانشاه براي ديدن اين اسب امده بود رفسنجان نپيچونه خيلي شانس بياري.

vatan

Member
البته اگه اقاي شكاري مثل اون بنده خدايي كه از كرمانشاه براي ديدن اين اسب امده بود رفسنجان نپيچونه خيلي شانس بياري.
اگه بیام که دیگه با محمدرضا میریم الکی که خودم نمیرم!!!!!
ولی ای کاش اسب کرد باشه تا دره شور.
چون یه نریون خوب کرد دیگه اضافه بشه میشه تولیدات خوب انجام داد با چند تا خط خونی متفاوت.

s.parizimanesh

Active member
اگه بیام که دیگه با محمدرضا میریم الکی که خودم نمیرم!!!!!
ولی ای کاش اسب کرد باشه تا دره شور.
چون یه نریون خوب کرد دیگه اضافه بشه میشه تولیدات خوب انجام داد با چند تا خط خونی متفاوت.
كهيل كه ميگن تا هفت پشتش كرد بوده ولي مادرش را نميدانم.
چه فايده اقاي شكاري اسب را نشان كسي نميده چه برسه به كشش.صد رحمت به عربي لااقل اسباش را نشان ميده.

ایمان

Active member
كهيل كه ميگن تا هفت پشتش كرد بوده ولي مادرش را نميدانم.
چه فايده اقاي شكاري اسب را نشان كسي نميده چه برسه به كشش.صد رحمت به عربي لااقل اسباش را نشان ميده.
اینها با این کارهاشون میخوان چی رو ثابت کنن ؟؟
میخوان بگن کی هستن ؟؟

vatan

Member
يه جور حسادت است فكر كنم.
نه اینطوری و خیلی زود قضاوت نکنید .
یه جورهایی من حق میدم به یک چنین افرادی چون واقعا دل پر دردی دارند. البته من از اقدامات آقای شکاری قصد دفاع ندارم ولی جامعه جوری شده که افراد جامعه به جای رقابت و رفاقت دنبال حسادت هستند و این در مرام عشق بازی جای بسی تاسف هست.
اگه برید با مالکان یک چنینی اسبانی دم خور بشید!! میبینید که نه حمایتی و نه پشتوانه مالی درستی از طرف هیچ جایی ندارند جزء این که خودشون دارند خرج و مخارج خودشون را در میارند.
علت نشون ندادن اسب هم این هست که دیگه توی جامعه به کی میشه اطمینان کرد؟؟؟ الان چهار تا بچه وارد اسب شده اند ولی قدیم همه عشق باز بودند که اگه نشون بده یا مثلا اگه عکس های این اسب روی سایت بیاد چهار تا بچه !!! (اون هم به معنای واقعی ) در ابتدا شروع میکنند به تعریف که به به عجب اسبی عجب دمی عجب آوازی!!! ولی همین افراد وقتی با رد درخواست خودشون در رابطه با کشش و وقتی ببنیند که رقم کشش بالا هست (البته بالا نیست چون کلی هزینه امنیتی دارند یک چنین اسبانی) شروع میکنند به عیب گزاشتن روی اسب مردم و شروع میکنند بگند که دمش کج هست سرش فلان هست اسب کرد نیست و هزار تا چیز دیگه .....
حالا چه انتظاری شما از مالک دارید؟؟؟؟
خیلی افراد هستند که رزق و روزیشون بر سر کشش اسبشون هست!!!(باور نمیکنید من میشناسم!! خیلی هم میشناسم) و یه یابو دارند و قیمت کشش 200- 300 و غیره میگیرند و در سال از قیمت کشش اسب دو برابر قیمت اسب درامد دارند!!! ولی یک چنین افرادی مثل آقای شکاری نه توی این وادی ها نیستند و این قدر به قول ما آسیابشون میچرخه که احتیاجی به کشش ندارند نه از لحاظ مالی بلکه از لحاظ شخصیتی.
و گرنه مالک یک چنین اسبانی مثل خیبر و انسیاتور و غیره میتونستند با گزاشتن قیمت کشش مثلا 500 هزار تومان در سال رکورد گینس ثبت کنند . در مورد تعداد کشش مادیان با سیلمیشون!!!!!!!
حالا وظیفه افرادی که با این اشخاص در ارتباط هستند یا بهتر بگم استدعایی که ما داریم از اشخاصی که به نوعی با این افراد صمیمی تر هستند این هست که بشینند باهاشون صحبت کنند و از ضرورت داشتن کره و تولیدات خیلی خوب بهشون بگند.
حالا توصیه من به شما محمدرضای عزیز(البته من خیلی کوچیکترم که بخواهم به محمدرضا توصیه کنم) این هست که اگه امکانش هست یک چنین افرادی را که خودشون را گوشه نشین کرده اند و منزوی شده اند دوباره بازگردانید.
یک بار دیگه میگم حق میدم !!!!!!!
چون این قدر بچه زیاد شده که نشون ندادن این افراد واقعا دلیلل داره.

shahab_1232

New member
بله با وطن موافقم ضمن اینکه دزدیده شدن این اسب ماجراهای بعدش اون قفس بندی و مسایل امنیتی اسب رو هم درنظر بگیرین بنده خدا نمی تونه نیم ساعت اسبو بده یکی سوار شه معلوم نیس از رو چه مادیونی سر دربیاره اسب. یه چیز دیگه هرکی اومد این اسبو دید خواست ببره واسه کشش اگه آقای شکاری هر مادیون آشغالیو از خیبر کشیده بود الان همه داشتن میگفتن چه کاریه نژادو خراب کرد. همه می خوان بکشن خیلی هم پیگیرن یعنی دم خونه بندا خدا میان هی تلفن می کنن پیش فامیلاش واسطه میشن و... اگه هم واسه یکی بکشه همه می خوان نمی تونه با همه دشمن بشه که واسه همین سعی می کنه زیاد تو چش نباشه ولی اهل فن می دونن خیبر چیه
وطن جان در ضمن من فکر نکنم به حرف محمدرضا گوش بده آقای شکاری پیشکسوت تر از این حرفاس دست کم 30ساله حرفه ای اسب داره منزوی هم نشده چون خودش مال شناسه یه کره گرفته عین کهیل پدر خیبر مو نمی زده حالا اگه رفتم رفستجان قانعش می کنم عکس کهیل و خیبر و کره 7ماهشو میگیرم می دارم تو سایت

vatan

Member
بله با وطن موافقم ضمن اینکه دزدیده شدن این اسب ماجراهای بعدش اون قفس بندی و مسایل امنیتی اسب رو هم درنظر بگیرین بنده خدا نمی تونه نیم ساعت اسبو بده یکی سوار شه معلوم نیس از رو چه مادیونی سر دربیاره اسب. یه چیز دیگه هرکی اومد این اسبو دید خواست ببره واسه کشش اگه آقای شکاری هر مادیون آشغالیو از خیبر کشیده بود الان همه داشتن میگفتن چه کاریه نژادو خراب کرد. همه می خوان بکشن خیلی هم پیگیرن یعنی دم خونه بندا خدا میان هی تلفن می کنن پیش فامیلاش واسطه میشن و... اگه هم واسه یکی بکشه همه می خوان نمی تونه با همه دشمن بشه که واسه همین سعی می کنه زیاد تو چش نباشه ولی اهل فن می دونن خیبر چیه
وطن جان در ضمن من فکر نکنم به حرف محمدرضا گوش بده آقای شکاری پیشکسوت تر از این حرفاس دست کم 30ساله حرفه ای اسب داره منزوی هم نشده چون خودش مال شناسه یه کره گرفته عین کهیل پدر خیبر مو نمی زده حالا اگه رفتم رفستجان قانعش می کنم عکس کهیل و خیبر و کره 7ماهشو میگیرم می دارم تو سایت
خیلی ممنون از نظراتتون فکر کنم شما بچه رفسنجان باشید درسته؟؟
اما در رابطه با محمدرضا من به ایشون ارادت زیاد دارم و بهتر بود شما این جمله را در رابطه با محمدرضا بیان نمیکردید!!!!
چون محمدرضا واقعا با اقداماتی که توی این سایت کردند برای نژاد دره شور به گردن اسبدارهای رفسنجان و کرمان حق دارند. و کسی بود که اسب دره شور خالص تر و اصیل تر را ایشون معرفی کردند.
اما به هر جهت در رابطه با منزوی شدن هم منظور بنده این نیست که دیگه ایشون کاری توی اسب نمیکنند بلکه منظورم این هست که الان از ایشون و دیگر کسانی که اسب مطرح دارند صدایی نیست و چرا؟؟؟؟
و علتش ورود افرادی هست که اصلا نه چیزی از اسب و اسبیت میدونند و یا فقط پول دارند و یا غیره.
و در رابطه با مالکین یک چنین اسبانی بنده خودم از نزدیک شاهدم که مالکان چه قدر در زحمتند چون نه میتونند مسافرت برند نمیتونند دست هر کسی اسب بدهند برای سواری هر نعل بندی را نمیتونند بیارند و پول نگهبان در روز و نگهبان های شب و هزینه نگهداری سگ و غیره بگیر الی اخر.
(باورتون نمیشه این حرفها ولی من باورم میشه!!!! چون خودم از نزدیک شاهدم)
اما اگه بتونید عکس خوب بگیرید از این اسب و کره اش خیلی لطف میکنید و اگه بتونید فیلم پدر این اسب و همچنین فیلم سواری خود این اسب را بتونید تهیه کنید و برای مدیر سایت بفرستید تا بزاره روی سایت خیلی بیشتر لطف میکنید!!!!
خیلی دوست دارم یه تایپیکی بزنم در رابطه با این که چه کنیم تا بتونیم مالکان اسب های ارزشمند را وارد جرگه تولید کنیم که این عنوان تایپیک باشه و دوستان نظر بدند چون ما تقریبا توی هر نژادی با یک چنین افرادی روبرو میشیم که دارای اسبانی بسیار ارزشمند هستند ولی به دلایل بسیار که گفتم بالا و بقیه را من نمیدونم و شاید شما بهتر میدونید منزوی شده اند و ما باید این افراد را با حمایت به تولید کردن حداقل برای خودشون وا داریم.
خوشحال میشم دوستان در این زمینه اگه نظری دارند بیان کنند.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
البته در ادامه صحبتهای جناب وطن خواه بنده حاضرم برای شناسایی و تبلیغ چنین اسبهای که اگر از بین بروند چیزی تو این مایه ها وجود نخواهد داشت هرگونه کاری که از دستم بر میاد انجام بدم.
نمونه انسیاتور که بزودی در یک حرکت بیرون از وب خیلی از اسبیها و غیر اسبیهای داخل نت و بیرونش این اسب را خواهند شناخت.

آیا ایشان یا دور و اطرفیانشون دسترسی به نت دارند؟

s.parizimanesh

Active member
نه اینطوری و خیلی زود قضاوت نکنید .
یه جورهایی من حق میدم به یک چنین افرادی چون واقعا دل پر دردی دارند. البته من از اقدامات آقای شکاری قصد دفاع ندارم ولی جامعه جوری شده که افراد جامعه به جای رقابت و رفاقت دنبال حسادت هستند و این در مرام عشق بازی جای بسی تاسف هست.
اگه برید با مالکان یک چنینی اسبانی دم خور بشید!! میبینید که نه حمایتی و نه پشتوانه مالی درستی از طرف هیچ جایی ندارند جزء این که خودشون دارند خرج و مخارج خودشون را در میارند.
علت نشون ندادن اسب هم این هست که دیگه توی جامعه به کی میشه اطمینان کرد؟؟؟ الان چهار تا بچه وارد اسب شده اند ولی قدیم همه عشق باز بودند که اگه نشون بده یا مثلا اگه عکس های این اسب روی سایت بیاد چهار تا بچه !!! (اون هم به معنای واقعی ) در ابتدا شروع میکنند به تعریف که به به عجب اسبی عجب دمی عجب آوازی!!! ولی همین افراد وقتی با رد درخواست خودشون در رابطه با کشش و وقتی ببنیند که رقم کشش بالا هست (البته بالا نیست چون کلی هزینه امنیتی دارند یک چنین اسبانی) شروع میکنند به عیب گزاشتن روی اسب مردم و شروع میکنند بگند که دمش کج هست سرش فلان هست اسب کرد نیست و هزار تا چیز دیگه .....
حالا چه انتظاری شما از مالک دارید؟؟؟؟
خیلی افراد هستند که رزق و روزیشون بر سر کشش اسبشون هست!!!(باور نمیکنید من میشناسم!! خیلی هم میشناسم) و یه یابو دارند و قیمت کشش 200- 300 و غیره میگیرند و در سال از قیمت کشش اسب دو برابر قیمت اسب درامد دارند!!! ولی یک چنین افرادی مثل آقای شکاری نه توی این وادی ها نیستند و این قدر به قول ما آسیابشون میچرخه که احتیاجی به کشش ندارند نه از لحاظ مالی بلکه از لحاظ شخصیتی.
و گرنه مالک یک چنین اسبانی مثل خیبر و انسیاتور و غیره میتونستند با گزاشتن قیمت کشش مثلا 500 هزار تومان در سال رکورد گینس ثبت کنند . در مورد تعداد کشش مادیان با سیلمیشون!!!!!!!
حالا وظیفه افرادی که با این اشخاص در ارتباط هستند یا بهتر بگم استدعایی که ما داریم از اشخاصی که به نوعی با این افراد صمیمی تر هستند این هست که بشینند باهاشون صحبت کنند و از ضرورت داشتن کره و تولیدات خیلی خوب بهشون بگند.
حالا توصیه من به شما محمدرضای عزیز(البته من خیلی کوچیکترم که بخواهم به محمدرضا توصیه کنم) این هست که اگه امکانش هست یک چنین افرادی را که خودشون را گوشه نشین کرده اند و منزوی شده اند دوباره بازگردانید.
یک بار دیگه میگم حق میدم !!!!!!!
چون این قدر بچه زیاد شده که نشون ندادن این افراد واقعا دلیلل داره.
اقاي وطن حرف شما درست ولي شما وقتي كسي اسبش را نشان هيچ كس نده و براي هيچ كس هم نكشه اسم اين كار را چي ميگذاريد تازه ما ميخواهيم اسب خوب توليد كنيم تا در دنيا حرفي براي گفتن داشته باشيم مگر چندتا ازاين اسبها تو ايران هست؟به دهتا ميرسن؟يكي قيمت سيلمي ميزنه بالا كه به صرفه هست كه از مبارك بكشي.يكي اصلآحاضر نميشه اسبشو نشان بده.حالا ما مونديم با كدوم ساز برقسيم.

بالا