گشتاسب (حداد * جادو) ن

امید زمانی

Active member
ببخشید من میون بحثتون داخل میشم ! اما صرف نظر از خالص ایرانی و خون وارداتی به نظرم گشتاسب بهتر از کهکشانه از یه لحاظهایی. و این که آقا سامان تازه اول راهی هیچوفت با صراحت صحبت نکن و ببین مخاطبت کیست .

سامان حسینی

Active member
نطرشما متین ولی ازچه نظر گشتاسب بهتره؟ کره زیباتر ازکهکشان داده ؟البته زیبایی نسبی هست وهرکس ممکنه نظری داشته باشه.
خودشما حاظرهستید تا کهکشان ومبارک ویابرهستند ازگشتاسب بکشید؟

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
نطرشما متین ولی ازچه نظر گشتاسب بهتره؟ کره زیباتر ازکهکشان داده ؟البته زیبایی نسبی هست وهرکس ممکنه نظری داشته باشه.
خودشما حاظرهستید تا کهکشان ومبارک ویابرهستند ازگشتاسب بکشید؟
اگر گشتاسب خالص بود بله

khosro.a

Member
این درست نیست که کهکشان و گشتاسب رو با هم مقایسه کنیم. کهکشان خالصه ولی گشتاسب خون خارجی داره. گشتاسب رو باید با یابر و برفین و... مقایسه کرد. گشتاسب خودش اسب خوب و با ابهتیه ولی کره های گشتاسب تو مسابقات شو تو خون وارداتی میتونن شرکت کنن که با این حال فکر نمیکنم در مقابل کره های برفین و مبارک و... که هم گروهاش میشن بتونن مقام خوبی بگیرن.

سامان حسینی

Active member
اگر گشتاسب خالص بود بله

من دارم گشتاسب رو میگم باشرایط فعلی. بله اگربرفین مبارک و...هم خالص ایرانی بودن چه خوب میشد.اصلاشما ازحرف من داری فاصله میگیری من گفتم باشرایط الان گشتاسب این اسب درحالت برزخ است ونه خالص هستش که با خالصها رقابت کنه ونه میتونه باوارداتیها رقابت کنه. البته اگرمادیان بود شرایط فرق میکردومیشد اون روبه هرسمت کشوندوتولیدخوب داشت. اول پستای قبلیه من روبخونید بعد.حرف من رواقای خسروکامل شرح دادن وایشون فهمیدن من چی میگم.که ازایشون ممنونم.

s.parizimanesh

Active member
بنظر من هم گشتاسب از کهکشان بهتره(غیر از کمر)
گشتاست اسب خوبی درست ما هم قبول داریم ولی اگه یک درصد هم خون خارجی داشته باشه نباید با کهکشان مقایسه اش کرد
کهکشان اگه خودش هم خیلی یک نباشه کره دهیش عالی این ثابت شده است.

s.parizimanesh

Active member
من دارم گشتاسب رو میگم باشرایط فعلی. بله اگربرفین مبارک و...هم خالص ایرانی بودن چه خوب میشد.اصلاشما ازحرف من داری فاصله میگیری من گفتم باشرایط الان گشتاسب این اسب درحالت برزخ است ونه خالص هستش که با خالصها رقابت کنه ونه میتونه باوارداتیها رقابت کنه. البته اگرمادیان بود شرایط فرق میکردومیشد اون روبه هرسمت کشوندوتولیدخوب داشت. اول پستای قبلیه من روبخونید بعد.حرف من رواقای خسروکامل شرح دادن وایشون فهمیدن من چی میگم.که ازایشون ممنونم.
حرف شما درسته ولی یک قضیه دیگه هم اینجا هست
شاید با یک مادیان خون خارجی کره اش از خیلی کرهای مبارک و برفین بهتر بشه
نمونه اش حرا کمتر از ده درصد خون خارجی داره ولی در زیبایی کرمان یک کره اش با دیانا اول شد
یک کره اش هم با بنت الرادیه خالص ایرانی که زیاد هم جالب نیست سوم شد
خدایی خوب کره داده اگه خالص بود از اونهایی که پوز خارجی ها را میزد.

سامان حسینی

Active member
نمونه اش حرا کمتر از ده درصد خون خارجی داره ولی در زیبایی کرمان یک کره اش با دیانا اول شد

من گشتاسب روگفتم .ممکنه استثنا وجود داشته باشه وحرف شماهم کاملادرسته.من حرفتون روقبول دارم.

khosro.a

Member
راستی خود کهکشان هم از نظر ظاهر چیزی از گشتاسب کم نداره. چند ماه پیش که اصطبل مالکش بودم باید شما هم بودین و میدیدین که یه اسب 25 ساله چه تیپ و حرکتی داشت واقعا" کهکشان عالیه کره دهیشم که ثابت شدست.

اولا گشتاسب را نمی توان با برفین و مبارک مقایسه کرد چون 75 درصد خون خالص ایرانی دارد .دوما کره هایی مه می دهد از لحاظ معراج و خون و سواری و کورس از کهکشان بالاتر است مثل سلروخ و سلحشور و جوانا و .......سوما از لحاظ کمر به امیر هم گفتم تیره عبیان شراک گردترین کپل را دارد واگر عکس جوانی گشتاسب را بگذارم می بینید که کپل عادی است و البته گشتاسب الان 24 سال دارد.بعدم هیچ کدام از کره هایش کمر افتاده نیست و جوانیش هم کاملا صاف بود.چهارما کهکشان خودش حرف نداره ولی کدام کره اش از لحاظ خون به آن می رسند ؟

bakhshi

Member

وقتی با خانم غمخوار صحبت می کردیم ایشان گفت حرا خالصه مالک مادر حرا یه مادیان دیگه هم در خوزستان داشت که کره لنگر بود زمانی که برای داغ امدن مهتر اشتباه می کنه و می گه مادر حرا هم کره ی لنگره اگه به کره های دیگر یاسا هم درست و کارشناسی نگاه کنیم دست کمی از حرا در زیبایی ندارن مثل خورشید داوودی :winksmiley02: ضمنا حرا از گشتاسب به نظر من زیباتره و بهتر انتقال میده خوب در عمل هم صابت شده :winksmiley02:

گشتاسب با هیچ مادیانی جز مادیانهای خودمان کشش نمی شود و اینکه آمدید آنجا پیشنهاد حرا دادید اگر قرا رباشد مادیانی را بیرون بکشم جز با خالص نمی کشم و حراخالص نیست هر کس بگوید باشد آن چیزی که ثبت شده مهم است.

s.parizimanesh

Active member
وقتی با خانم غمخوار صحبت می کردیم ایشان گفت حرا خالصه مالک مادر حرا یه مادیان دیگه هم در خوزستان داشت که کره لنگر بود زمانی که برای داغ امدن مهتر اشتباه می کنه و می گه مادر حرا هم کره ی لنگره اگه به کره های دیگر یاسا هم درست و کارشناسی نگاه کنیم دست کمی از حرا در زیبایی ندارن مثل خورشید داوودی :winksmiley02: ضمنا حرا از گشتاسب به نظر من زیباتره و بهتر انتقال میده خوب در عمل هم صابت شده :winksmiley02:
حرا خیلی عالیه اما بعنوان خالص ثبت نشده پس فایده ای برای خالص ایرانی ندارد.

bakhshi

Member
حرا خیلی عالیه اما بعنوان خالص ثبت نشده پس فایده ای برای خالص ایرانی ندارد.

در مورد یه مادیان مصری به نام محروسه هم این قضیه اتفاق افتاده بعد برگردوندن این حرا هم میتونه مشمول یه بند یا تبصره یا این جور چیزا بشه از این اشتباه ها پیش میاد گاهی سعید جان تعصبی نباش:rolleyessmileyanim:

bakhshi

Member
اولا گشتاسب را نمی توان با برفین و مبارک مقایسه کرد چون 75 درصد خون خالص ایرانی دارد .دوما کره هایی مه می دهد از لحاظ معراج و خون و سواری و کورس از کهکشان بالاتر است مثل سلروخ و سلحشور و جوانا و .......سوما از لحاظ کمر به امیر هم گفتم تیره عبیان شراک گردترین کپل را دارد واگر عکس جوانی گشتاسب را بگذارم می بینید که کپل عادی است و البته گشتاسب الان 24 سال دارد.بعدم هیچ کدام از کره هایش کمر افتاده نیست و جوانیش هم کاملا صاف بود.چهارما کهکشان خودش حرف نداره ولی کدام کره اش از لحاظ خون به آن می رسند ؟

قو خیلی شبیه پدرشه می رقصه :winksmiley02:

s.parizimanesh

Active member
در مورد یه مادیان مصری به نام محروسه هم این قضیه اتفاق افتاده بعد برگردوندن این حرا هم میتونه مشمول یه بند یا تبصره یا این جور چیزا بشه از این اشتباه ها پیش میاد گاهی سعید جان تعصبی نباش:rolleyessmileyanim:
نمیدونم اگه میشد حتمآ تا حالا این کار انجام شده بود ولی چیزی که واضحه کمتر از 10 درصد خون خارجی داره.
اما هم خودش وهم تولیداتش را قبول دارم.

ابوذر

Member
ماشاا... به اين اسب با اينكه سنش بالاس اما هيچي كم نداره.سرحال و پرخون.وقتي پيش آقاي رضايي نژاد بود ديدمش.به دور از هرگونه تعصب و جانبداري من واقعن عاشقشم.اگه سنش بالا نبود مشتري اولش بودم.با اين سن بالا هنوز سواركار ماهر ميخواد!باورتون نميشه مثل اسب چهارساله بود وقتي ديدمش.الان پيش هركي هست خيرشو ببينه

بالا