lord bey shah

قصد بي احترامي نداشتم ولي تعصب زياديش خوب نيست يعني كاري از پيش نمي بره
من معتقدم بايد از كسايي كه واسه اسب خرج ميكنن تا بشه بعدا از همين حمايت واسع اسب اصيل كاري كرد

vatan

Member
بله درست مگید شما تعصب چیز خوبی نیست ولی یه چیزی که باید به خاطر داشت این هست که اصول باید حفظ بشه ولی تعصب باید از بین بره و نگهداشتن خون خالص ایرانی جزء اصول هست نه تعصبات آقای محترم.
در رابطه با خرج کردن هم اصولی باید رعایت بشه و اون پول یه شخص به منافع ملی و بهتر بگم به منابع ژنتیکی یه کشور که متعلق هست به کل مردم آن کشور چه در زمان حال و چه در زمان آینده آسیب نرسونه.
من چند تا کار میگم که آقای شریف اگه دوست داره به اسب ایرانی خدمت کنه در اون کارها هزینه کنه و نه وارد کردن اسب و کشش 2 میلیون!! تومانی برای خدمت به مملکت!!!

بحث سر لرد بود اگه لازم باشه ميتونم بگم سيرجان چند تا اسب خون خالص ايران رو داره و چه كارايي داره ميكنه
من فكر ميكنم اين 2 تا موضوع ميتونن در موازات هم باشن
يعني حضور لرد دليل بي توجهي به خون خالص ميتونه نباشه
شما پيشنهادي كه گفتين رو بگين ؟

vatan

Member
یکیش کمک مالی به کسانی که در حال اجرای پروژه های تحقیقاتی روی اسب های ایرانی هستند .
دومیش کمک به شناساندن اسب عرب خالص ایرانی به دنیا.

vatan

Member
moien گفت:
خود ما در سير جان اسب خالص و توليد ميكنيم
ولي چرا ما همين كه يكي خرج ميكنه ميگيم واسه اوني كه ما ميخايم خرج نميكنه
بازم ميگم اينا در موازات همن و توليد كننده نمي تونه زياد كمك كنه به اسب اصيل اين نيازمند حمايت جدي دولت و نهاد هاي وابسته هستش
بله این دو میتوانند در موازات هم باشند در صورتی که روی هر دو یکسان سرمایه گزاری بشه یکسان تبلیغ بشه و غیره.....
من یه مثال میزنم تا بهتر موضوع روشن بشه به طور مثال دو تا فرد هستند که قصد دارند با هم مسابقه دو بدهند و شما میگید برای این که عدالت برگزار بشه باید به هر دو حق شرکت در مسابقه بدیم و این درست هست ولی با این تفاوت که شما از قبل زدید پای یکی از دونده ها را شکستید !!! و بعد میگید که امکان انجام رقابت برای هر دو وجود داره!!!!
بله امکان انجام شرکت برای هر دو هست ولی شما از قبل توان شرکت در مسابقه را از یکی سلب کردید آیا الان هم به تساوی بودن شرایط اعتقاد دارید؟؟
از شما یه سوال میپرسم در سیرجان چه تعداد اسب عرب هست و از این تعداد چه نسبتی خون خالص ایرانی هست؟؟؟
آیا نسبت شما 50بر 50 هست خیر حتما خون وارداتی شما بیشتر از 50 هست چرا؟؟؟؟
چون که روی خون وارداتی همش تبلیغ شده غیر از این هست؟؟؟

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
جناب معین
اگر صادرات باز بشه
بنظر شما ما میتونیم محصول دست دوم و سومی را که از خودشان گرفتیم دوباره بهشون برگردانیم؟
بنظر شما آنها اصلا اسبهای مولدشان را به ما میدهند؟
حتی اگر پول هم بدهیم؟
میتوانیم مگنوم را در ایران داشته باشیم؟

ظاهرا فراموش کردید؟
اینجا سرزمین مد ها و تبهای گذراست
همه چیزمون همینه

مدتی عرب وارداتی مد میشه, مدتی...
فعلا پولم توش هست برای عده ای, خوب داغترم شده

راحت ترین راه هم واردات از اماراته, اسبهای دست چندم که خیلی بدتر از آشغالهای ما هستند
فقط بینی قوص داره

با این توهمات نمیشه پیش رفت

انقدر این بحثهای صدتا یه غاز کردیم
که از چیزی که ما داشتیم همه سود بردن

ترکیه شده تولید کننده و صادر کننده کاسپین, دیگه تو دنیا کسی نمیدونه کاسپین مال ایرانه
ترکمن رو هم که روسیه 30 ساله به اسم خودش کرده

چی مونده؟
میدانید با این پولی که برای خرید این اسبها میشه میشه چندتا اسب هالص تولید کرد؟

♘امیرحسین♞

moien گفت:
همه دقت كنيد كه آقاي شريف تحصيل كرده امريكاست و من به خوبي ميدونم كه خون خالص ايراني واسش چقدر اهميت داره
ولي دقت كنيد كه ما نبايد وارد كننده هاي اسب رو مسول خون خالصمون بدونيم بلكه اين بي توجهي مسولين كشوري هست.
اگه مشكل قرنطينه حل بشه ما واسه عرض اندام تو دنيا نياز داريم كه مقداري هم به طرف اسب عرب خارجي بريم و يكي از اهداف سيرجاني ها و اقاي شريف هم همينه
من فكر ميكنم اين گونه متهم كردن وارد كننده ها كم لطفيه
مسئولیت حفاظت از خون خالص بعهده دولته
ولی خراب کردنش بعهده کی؟

♘امیرحسین♞

مثل تمام چیزهای دیگری که از اونطرف میاد
آنها قیمت علمشون رو از ما میگرند
قیمت برنامه ریزیشون

و جالب اینجاست که وقتی پیگیری میکنید از اسبها توسط چه کسانی وارد شده
3-4 نفر کارشناس اسمشان ثابته بین صاحب نظران!!! بعنوان مشاور

fatima

Member
بیچاره اسبای اصیل ایرانی از همه نژادها. کاش اسبهای اصیل ایرانی هم زبون داشتن تا می تونستن تو این بحث شرکت کنن و از خودشون دفاع کنن!!!!

سلام امير حسين
در سيرجان ما هرگز ماديون هاي خون خالص رو با امثال لرد كشش نميديم.اينجا تمام ماديون هاي خالص اكثرا با طاها تموس كه از خط خوني سمرقند هست كشش ميرن
جاهاي ديگه ايران رو نميدونم چقدر به اين موضوع پايبند هستند كه خون خالص ماديون هاي عرب ايرانمون حفظ بشه
امير حسين تو خوب ميدوني كه ما الان تو ايران تركيب هاي زيادي از خون عرب هاي وارداتي رو داريم كه حضور مبارك در ايران يكي از علت هاي مهم اون بوده
ديگه نميشه اون خون هاي بوجود امده رو خالص ايران كرد ولي فكر نمي كنم رها كردن اين خون هم فايده اي داشته باشه
درسته كه حفظ خون خالص بعهده ي دولت است ولي فكر نمي كني عدم وارد كردن اسب هايي مثل لرد پاك كردن صورت مساله باشه؟
بنظر من اين اعتقاد توليد كننده هاست كه خون خالص ايران رو توليد كنند يا نه كه هيچ تضميني نداره ولي اگه مسئولين شرايط مسابقات رو به گونه اي تغيير مي دادن كه
توليد كننده ها به طرف توليد خون خالص ميرفتن بيشتر و با ضمانت تر اين ميراث ما حفظ و بيشتر توليدميشد.

sohrab

Active member
moien گفت:
اميد خان اولا چند تا عكس بعنوان لرد گذاشتي ولي اونا عكس لرد بي شاه نيستن

در صفحه اول توضیح داده شده که عکس ها مربوط به psytadel پدر lord هستند

احسان

Active member
Tullamore (Harbin - Turbina by Balaton)l

Black Solfernus (BS Black Fable - DP Black Sheeniah by DP Black Dominic)l

Faronn (Ekstern - Firosetta by Eldon)l

Lord Bey Shah (Psytadel - Lady Aphrodite by Padrons Psyche)l

همه از يک مزرعه در هلند خريده شدند

امید زمانی

Active member
Wild Stallion گفت:
Tullamore (Harbin - Turbina by Balaton)l

Black Solfernus (BS Black Fable - DP Black Sheeniah by DP Black Dominic)l

Faronn (Ekstern - Firosetta by Eldon)l

Lord Bey Shah (Psytadel - Lady Aphrodite by Padrons Psyche)l

همه از يک مزرعه در هلند خريده شدند

بله دکتر خان لینکش رو هم گذاشتم ! به خاطر اون دستهای واسطه ها و به اصطلاح کارشناسان واردات اسبه !

ایمان

Active member
moien گفت:
سلام امير حسين
در سيرجان ما هرگز ماديون هاي خون خالص رو با امثال لرد كشش نميديم.اينجا تمام ماديون هاي خالص اكثرا با طاها تموس كه از خط خوني سمرقند هست كشش ميرن
این حرف روقبول ندارم چون خودم شاهدبودم که ازمادیان های خالص ایرانی اقای شریف برای کشش با مبارک آمده بودندرودیدم

mehrshad

Member
سیرجان همچی کشش میکنن .یولندا با مبارک.طیبه با مبارک .سوران با مبارک.پریشاد با لجند........ من هم که میخوام با لرد بکشم!

امید زمانی

Active member
مثل این که به زور فقط باید از همون مزرعه خریداری می کردند ! شاید لرد بهترین اسبشون بوده هم از لحاظ مقام هم خط خونی اما به هر حال یه سیلمی درجه چند محسوب میشه ! قرار نیست این سیلمی با مادیونهای ما اسب خیلی زیبا بده که بعد اونها بیان دنبال اسبهای ما . یه قانونه تو پرورش اسب که همه جای دنیا که پرورش اصولی دارند رعایت میشه اسب درجه 2 باید رد بشه 1 بمونه .

mehrshad

Member
امید بدن لرد حرف نداره سرش هم نسبت به برفین خداییش خوشکل تره !باید کره هاش روی کار بیان معلوم میشه!ولی کره برفینا اکثرا هم خونی دارن .نریون باید اشکالاته مادیون رو اصلاح کنه!تا اینجا من لرد رو بیشتر میپسندم!نه واسه اینکه با مالکش دوستم یا اینکه اسب شهرمونه! امید تا از نزدیک نبینی خودشو (حرکتش)نمیفهمی!

بالا