اذرخش

نژاد:کردخالص سن:4 رنگ:نیله کره:رخش
اذرخش21.jpgاذرخش2.jpgاذرخش1.jpg

آقا مبارکه خیرشوببینی ولی اگه بی ادبی نیست این ((کردخالص بودن ))روچه کسی تأییدکرده.

srafil

Member
اقا ارمان جسارتا داداش این اسب تلفیقی از اسبان بومی و کرد هستش خون کردیشم خیلی کمه البته جسارتا چون این اسب هیچ کدوم از رفلکس های کرد رو نداره

جناب اسرافیل به نظرمن تلفیق اسبای بومی وتقریبا شبیه اسبهای شمال مخصوصا تالشی هستش .درضمن هرگردن پهن وسرسنگین روکه نمیشه به حساب کردبودن گذاشت.

اسرافیل جان من اینو ازمنطقه ای اوردم که بجزاسب کردباهیچ نژاددیگه ای تلفیق نمیکنن یعنی فقط اسبای کرد روقبول دارندماله منطقه ماهیدشت کرمانشاس.به نظرمن همه مشخصات کرد رو داره یعنی قدی متوسط پاها ودستهامحکم وقوی گردن ویال پرپشت وبدن تقریبا پشمالو دیگه نمیدونم شما ازروی چی میگید

amir miri

Member
سلام داداش به نظر من این که یه اسبی همه ی مشخصات کرد رو هم داشته باشه شما روی خالص بودنش نمی تونی اطمینان داشته باشی!!!!
مبارک باشه؟؟

دوست عزیزجناب خرمی،اولامن که ازدوسراین اسب نمیدونم،ثانیادوستان ازروی عکسها وفنوتیپ نظردادن تازه اگه اسب سواری داریم باشه که نمیشه گفت کرده،چون توهمه نژادهای ایرانی مثل عرب ودره شورو..اسبهای سواری دارفراوان هستش،ثانیا این حرفی که شمامیگیدمال ماهیدشته حرف درستی نیست چون این مشکل توشهرستان ماهم هست بلانسبت شما ودوستای عزیزاگه (قاطرویابو)ازکرمانشاه هم بیارن به اسبای درجه یک خودمون ترجیح میدن به صرف اینکه فقط مال کرمانشاه هست.

راستی یادم رفت این((بدن پشمالو))دیگه چه صیغه ای؟ لطفا توضیح بدیدبزارماهم یادبگیریم درضمن اگه توکتابی ،مقاله ای چیزی خوندیدبه ماهم معرفی کنید:tonguesmiley:

اقا هادی شما که استادین چرا؟بایداین چیزارو خوب بدونید.اسبهای مناطق سردخصوصا نژاد کردبه علت سرما بیشتردارای رنگهای تیره ودرزمستانها بیشترموهای بدنشون رشد میکنه تا بتونن سرمارو تحمل کنن برعکس اسبهای عرب بیشتررنگشون روشن وبدنشون بدون کرک وصافه.اینکه تو منطقه شما اینجورجا افتاده بخاطر بردن اسبهای خوب ودرجه یک ازکرمانشاه به اونجا بوده البته اینوبگم اسبهای معمولی وضعیفم اینجا زیاده ولی چون اکترا خوب بودن اینجوری جا افتاده البته نباید اینجوری قضاوت کنن چون هرگردی گردو نیست

سلام داداش به نظر من این که یه اسبی همه ی مشخصات کرد رو هم داشته باشه شما روی خالص بودنش نمی تونی اطمینان داشته باشی!!!!
مبارک باشه؟؟
سلام داداش اره این حرفتو قبول دارم چون یه اسب شاید ما تا دو سرشو بشناسیم ولی همه شجره اونو که نمیدونیم

اقا هادی شما که استادین چرا؟بایداین چیزارو خوب بدونید.اسبهای مناطق سردخصوصا نژاد کردبه علت سرما بیشتردارای رنگهای تیره ودرزمستانها بیشترموهای بدنشون رشد میکنه تا بتونن سرمارو تحمل کنن برعکس اسبهای عرب بیشتررنگشون روشن وبدنشون بدون کرک وصافه.اینکه تو منطقه شما اینجورجا افتاده بخاطر بردن اسبهای خوب ودرجه یک ازکرمانشاه به اونجا بوده البته اینوبگم اسبهای معمولی وضعیفم اینجا زیاده ولی چون اکترا خوب بودن اینجوری جا افتاده البته نباید اینجوری قضاوت کنن چون هرگردی گردو نیست
نه دوست عزیزشاید من توی تابستون ازمنطقه شما اسب خریدم اون موقع پشمالوروازکجاپیداکنم:dodgy:درضمن زمستون کرمانشاه ازتابستون بیجارگرمتره چون دوران دانشجویی اونجابودم.اولا مناطق مااسب خودش روداشته ونه ازکرمانشاه واردات اسب داشتیم بلکه بلعکس اسبای خوب ماروازاینجاخارج کردن ولی من معتقدم هرکس اندازه سلیقه ودرکش ازیک نژاد وجیبش اسب میخره وهراسبی واسه مالکش عزیزومحترمه وهیچکس حق بی احترامی نداره ولی مالک هراسبی چه کردو...نبایدبیادازمال خودش تعریف کنه بلکه بایددیگران نظربدن.درضمن پدرومادرش هراسبی باشن ملاک واسه کرش نمیشه جای دوری نمیرم همون جادوی کرمانشاه درنوع خودش بی نظیره ولی کره هاش روبروببین وخودت نظربده.یه عکس ازاسبای کردتوبیجارواست میزارم خودت اسبتوبااون مقایسه کن.

برمنکرش لعنت هرکی بگه این اسب بده یا ازمال من زیباترنیست بعدش من فکرمیکردم شما بچه اصفهان هستین اخه اسب ازاینجا زیادبردن اصفهاناسبهای منطقه بیجارگروس ازنژادکردافشار هستن که جزبهترینهاست نمونشم شوان.تکخال وکولاک درضمن من ازاسب خودم تعریفی نکردم شمام تابستون اگه تشریف اوردین مشخصات کردخیلی بیشتر ازاینه که بخوای به پشمالوبودن توجه کنی.هروقت امدی ما درخدمتیم کاکه

کاکه حتما تیمه خمتت.فقط گرکم بواگرانشاله هاتیته ناوکاراسب کرد هزینه اکی،اسبی خاص بسینی وناوکارکت موفق بی.

shaho

New member
جناب خرمی آقا هادی درست میگه ماکردااگه میخوایم ازقافله تولیدجانمونیم بایدهمدیگه روکمک وراهنمایی کنیم تابه امیدخدابتونیم بجای یه عربی وبابایی چندتاازاوناتومناطق کردنشین داشته باشیم.

بالا