نژاد این اسب چیه ؟

moien گفت:
البته امید جان صاحب نظر هستن،و نظر ایشون که ترکمن نیست یا حداقل خالص نیست واسم جالبه
چون نظرای دیگه ای راجع به این اسب شنیدم
امید نگفت نیست گفتش که سر ترکمنه و بدنش نیست
من هم تقریبا" همین نظر را دارم
استیل سر و گردنش و رخ بازش و اینکه سفیدی تا پایین لب زیرین هست و اینکه سفیدی قلم هاش تا روی زانو هست کاملا" میگه که ترکمن است اما تنه اش زیاد به ترکمن نمیخوره و یک کم شک برانگیزه شاید تلفیقی از ترکمن و یک نژاد دیگر باشه اقا معین ;)
البته شما میدونین که برای تشخیص از روی عکس و بدون حرکت خیلی سخته، مثلا مقدار بالا گرفتن سر و حالت نگهداشتن گردن و دم خیلی به تشخیص کمک میکنه

مـــحــمــد رضــــا گفت:
استیل سر و گردنش و رخ بازش و اینکه سفیدی تا پایین لب زیرین هست و اینکه سفیدی قلم هاش تا روی زانو هست کاملا" میگه که ترکمن است اما تنه اش زیاد به ترکمن نمیخوره و یک کم شک برانگیزه شاید تلفیقی از ترکمن و یک نژاد دیگر باشه اقا معین ;)
البته شما میدونین که برای تشخیص از روی عکس و بدون حرکت خیلی سخته، مثلا مقدار بالا گرفتن سر و حالت نگهداشتن گردن و دم خیلی به تشخیص کمک میکنه
آره درست منم نگفتم امید گفته نیست ف گفتن که شاید ترکیبی از ترکمن با چیز دیگه ایه
البته محمد رضا جان شما که خیلی ویژگی های ترکمن رو تو این اسب دیدی،پس اگه تلفیقم باشه حتما بیشتر ترکمنه دیگه آره ؟
متاسفانه دست این اسب خراب شده و نمیتونه راحت حرکت کنه

http://fa.wikipedia.org/wiki/پرونده:Dancingcolors.jpg

قد این اسب ها بین ۱.۴۵ تا ۱.۵۵ متر است. آن ها می توانند هر رنگی داشته باشند ولی ابلق نیستند. رنگ مشکی نیز در آنان بسیار نادر است. مو های اسب عرب نرم و ابریشم مانند است. یکی از خصوصیات آن دمش است که بالا نگه داشته شده است (حتی به هنگام حرکت). از خوصوصیات دیگر آن سر کوچک و برجسته, گردن بلند و کمانی, کمر کوتاه, کپل بالا و افقی و پاهای ظریف و محکم آن است. پوست اسب عرب نازک و حساس است, به طوری که رک های آن به خصوص در سر, مشخص هستند. پیشانی آن صاف است سوراخ های بینی آن بسیار باز می باشد. به علاوه, اسب عرب بر خلاف دیگر نژاد ها ۱۷ دنده و ۵ مهره ی کمری دارند (به جاب ۱۸ دنده و ۶ مهره ی کمری).

http://fa.wikipedia.org/wiki/پرونده:Arabian_Purebred_Stallion_0001.jpg
به ویکی پدیا مراجعه کنید.
نظرم طبق این مطالب اینه که عرب هستش.

نفس گفت:

قد این اسب ها بین ۱.۴۵ تا ۱.۵۵ متر است. آن ها می توانند هر رنگی داشته باشند ولی ابلق نیستند. رنگ مشکی نیز در آنان بسیار نادر است. مو های اسب عرب نرم و ابریشم مانند است. یکی از خصوصیات آن دمش است که بالا نگه داشته شده است (حتی به هنگام حرکت). از خوصوصیات دیگر آن سر کوچک و برجسته, گردن بلند و کمانی, کمر کوتاه, کپل بالا و افقی و پاهای ظریف و محکم آن است. پوست اسب عرب نازک و حساس است, به طوری که رک های آن به خصوص در سر, مشخص هستند. پیشانی آن صاف است سوراخ های بینی آن بسیار باز می باشد. به علاوه, اسب عرب بر خلاف دیگر نژاد ها ۱۷ دنده و ۵ مهره ی کمری دارند (به جاب ۱۸ دنده و ۶ مهره ی کمری).

حالا بگردین در مورد ترکمن و علائم و نشانه ها هم مطلب بخون قطعا" نظرتون عوض میشه .

نفس گفت:

ویژگی هایی رو که محمد رضا گفته واسه ترکمن یک بار مطالعه و توی عکسا بررسی کن

سنا

Active member
moien گفت:
مگه اب و هوا چجوریه ؟!!! بنظر من که خیلیم خوبه
آب و هواش كه عاليه
ولي يه كم تنبل كننده هست
ميدونيد كه شيرازيه و...
كاكا نرو تو سايه/سايه خودش ميايه...!!! :D :D ;D ;D :D

علی واحدی

Active member
مـــحــمــد رضــــا گفت:
سنا گفت:
ايول اميد جان به نظر!!!!!! ;D ;D :D :D :D : :D :D
آشغال عرب!!!!!!
آنگلوعرب نيست!!!!!
سنا جان خواهر خوبم داشتیم ??? ??? ??? به آنگلو عرب میگی آشغال عرب :'( :'( :'(. خیلی دلخورم کردی(کاملا شوخیه) ;) ;) ;) ولی واقعا به آنگلو عرب میگی اشغال عرب.یعنی از این نژاد بدت میاد یا بنظرت نژاد بدرد نخوریه؟
راجه به عکسم به نظر من دو خونه و احتمالا کره تاراج(البته احتمالا) ولی در دو خون بودنش البته دو خون تروبرد شک نکنید. ترکمن هم 100% نداره.
رخ باز و سفیدی رخ تا پایین و قلمهای سفید به هیچ عنوان نشان دهنده اسب ترکمن نیست دوست عزیز. برعکس ترکنمها ار رخهای باریکی برخوردارند و رنگ هم که اصلا مشخصه خوبی برای شناسایی نژاد نیست.
در هر حال اتصالات و فیزیک میگه [size=10pt]دوخونه البته دوخون تروبرد[/size]. حالا از کدوم سیلمی به کره تاراجها خیلی شبیهه و از جهاتی هم به کره آذینها. به جورایی هم به کره سهرابها میبره. ناگفته نماند که از فیزیک بسیار خوبی برخورداره اونم برای پرش و احتمالا خیلی جوونه. میشه بگین کجاست و مال کیه؟؟

سنا

Active member
امید زمانی گفت:
کجاش به ترکمن می خوره ؟ عرب + آشغال ;D
برادر عزيزم بايد من رو ببخشيد كه در رسوندن منظورم ناموفق بودم
اميد جان گفتن عرب + آشغال من هم گفتم آشغال عرب؟!!!
بعدش نظر خودم رو گفتم كه آنگلو عرب هست يا نيست
منظورم از آشغال عرب به هيچ عنوان آنگلوعرب نبود
اتفاقا من عاشق آنگلوعرب هستم مخصوصا آيهان(كره ي دلير) شايد بشناسيد.

parisa

Member
من که کاملا گیج شدم ترکمن که نداره تربرد هم نداره عرب هم نداره پس دیگه بگید یک سزه حارجی هست دو.ستان یا نه بهتره بگیم معجونه و از همش داره به همین دلیل معلوم نیست

baradar گفت:
راجه به عکسم به نظر من دو خونه و احتمالا کره تاراج(البته احتمالا) ولی در دو خون بودنش البته دو خون تروبرد شک نکنید. ترکمن هم 100% نداره.
رخ باز و سفیدی رخ تا پایین و قلمهای سفید به هیچ عنوان نشان دهنده اسب ترکمن نیست دوست عزیز. برعکس ترکنمها ار رخهای باریکی برخوردارند و رنگ هم که اصلا مشخصه خوبی برای شناسایی نژاد نیست.
در هر حال اتصالات و فیزیک میگه [size=10pt]دوخونه البته دوخون تروبرد[/size].
دوست گرامی بهتره ببنید که معین خان گفتند تروبرد نیست و سعی در کاملتر کردن اطلاعاتتون بکنید

moien گفت:
نه این اسب از خون تروبرد نداره !!!
اگر چه شما توی شناسایی همه نژاد اسبی خودتان را متخصص میدانید ، من خودم کلی ترکمن با این نشان دیدم و اگر سرچ بفرمایید شما هم قطعا میبینید ، البته اگر بخواهید ببینید ....

پریسا جان نظر من همون ترکمن است و روش پافشاری هم میکنم ، صبر کنید تا معلوم بشه