Perlaan El Javier

احسان

Active member
با اين ماديون بد کره اي نداده تازه جوون هم بوده 3 سالش هنوز جا داره برا پيشرفت اما مهم تاثير روی ماديون های ماست ببينيم با اون صورت ها که دارند چی ميده نظر شما چيه فريبرز خان

ali.sh

Member
با عکسهایی که از کره دیدم باید بگم که باید کره های خوبی بده
مادیونی که عکسش هست خیلی از مادیان های ما که خون وارداتی دارند (مخصوصا کره های مبارک )سرتر نیست

Farzad

New member
چند عکس جدید !

پیوست ها

• perlaan 1.jpg
    perlaan 1.jpg
    128.2 کیلوبایت · بازدیدها: 48
  • perlaan 2.jpg
    perlaan 2.jpg
    151.8 کیلوبایت · بازدیدها: 43
  • perlaan 2.jpg
    perlaan 2.jpg
    151.8 کیلوبایت · بازدیدها: 42
صورتش بدون آرایش هم از لرد خوشگلتر به نظر میاد :-* :-*
درباره بقیش دوستان عرب باز باید نظر بدن 8)

Farib

Member
پاسخ : Perlaan El Javier

ولی لرد جوایز بهتری کسب کزده . اگه خوشبین باشیم باید بگیم دو تا اسب از دو خط خونی متفاوت داریم اما این که واقعا ما برای تولید به سیلمی هایی تو این کلاس نیاز داریم یا نه یه بحث دیگه است . مثلا مالک این اسب مادیان هایی مثل
چشمه ( ناصر x قزل )
TIRAJEH ( NASER x NASTARAN )V
و یه مادیون 3 ساله (SANGAR x TIRAJEH )
و یه مادیون 3 ساله ( MOBARAK x CHESHMEH )
داره . که همشون فوق العاده هستن . ایا سیلمی های درجه 3و4 دنیا رو باید برای اینها استفاده کرد ؟
اگه از خودش بپرسی میگه کاچی بهتر از هیچی . من همینقدر پول داشتم.
اما بهتر نیست به جای 5 تا سیلمی درجه 3و4 تو جاهای مختلف دو تا سیلمی دزجه 1و 2 با مشخصات متفاوت داشته باشیم و همه ازش استفاه کنیم؟

Farib

Member
perlaan رو دیدم . نظر شخصی : مطمینا با عکساش خیلی فرق داشت. ولی خوب اسبی رو دیدم که نایب قهرمانی گروه A , گروه B رو یدک میکشید . پشت کوتاه و قوی داره . جزو معدود اسبای حاضر در ایرانه که خط راس خیلی خوبی داره . قد و قواره خوبی هم داشت . فرم گردنش خوبه ولی خیلی خیلی بلند نیست البته نسبت به اسبای دیگه تو ایران هم از نظر فرم و هم از نظر طول گردن خیلی خوبه ولی تو اینده نزدیک یه اسب جدید با گردن فوق العاده وارد ایران خواهد شد که تفاوت ها کاملا احساس خواهد شد . (البته این اسب جدیده هیچ ربطی به من نداره . فقط ازش اطلاع دارم) . در مورد صورتش . زیباست ولی خیلی زیبا نیست . مثلا تو اصطبل روبروییش یه کره marwan بود که صورتش زیبا تر از این بود ولی بدن perlaan خیلی زیبا تر بود.

Farib

Member
به نظر من تو ایران حال حاظر میتونه از سیلمی های خیلی خوب باشه ولی اگر بگیم این سیلمی خوبیه. نه . ما برای تولید به سیلمی درجه یک نیاز داریم نه کمتر. اینا خوبن چون بهتر از اسبایین که اصلا نباید سیلمی شن. تو دنیا نر ها رو اگر قابلیت سیلمی داشته باشه سیلمی میکنن و اگر نداشته باشه اخته میکنن و سوار میشن. perlaan جزو اسباییه که حداقل تو farm خودش اخته نشده و به عنوان سیلمی استفاده شده . اما متاسفانه ما اسباییو الان تو ایران میخوایم سیلمی کنیم که مالکین قبلیشون هیچ برنامه خاصی برای استفاده ازشون نداشتن حتی اخته کردن و سواری.

فریب جان تعریفت از یه سیلمی خوب چیه؟
به قول خودت یه سیلمی خوب بایه مادیون خوبی که سعی در برطرف کردن ایرادات ساختاریش داره,.!
چند ,چنده؟!

Farib

Member
oliveira گفت:
آیا تو قسمت خلفی پاهاش خارج از خط الراس کپلش به چشم نمی خوره؟
در حالت عادی ایساتدن و را رفتن نه . ولی برای شوی اسب عرب اسب یاد میگیره در ایستادن دستهاشو جلوتر بزاره و خودشو جلو بکشه که کمکم این واسش عادت میشه که دستها و پاهاشو درست بزاره و یا درسا کنار handler راه بره . با فرمان ایست درست بایسته و بدن و همینطور گردن رو طوری بکشه که بهتر جلوه کنه.

Farib گفت:
در حالت عادی ایساتدن و را رفتن نه . ولی برای شوی اسب عرب اسب یاد میگیره در ایستادن دستهاشو جلوتر بزاره و خودشو جلو بکشه که کمکم این واسش عادت میشه که دستها و پاهاشو درست بزاره و یا درسا کنار handler راه بره . با فرمان ایست درست بایسته و بدن و همینطور گردن رو طوری بکشه که بهتر جلوه کنه.

من مشخصات شو رو برای برجسته تر کردن سر وگردن وعضلات در ک میکنم.
تو عکس اول از سری دوم عکسها اسب داره یورتمه حرکت میکنه ؟!یعنی داره وزن وتعادلش رومنتقل میکنه.!
تو حالت ایست نیست.!

Farib

Member
دیدم . حق با شماس ولی شاید زاویه عکس باشه . اینبار که اسب رو دیدم حتما دقت میکنم .

Farib

Member
oliveira گفت:
فریب جان تعریفت از یه سیلمی خوب چیه؟
به قول خودت یه سیلمی خوب بایه مادیون خوبی که سعی در برطرف کردن ایرادات ساختاریش داره,.!
چند ,چنده؟!
یه بار 5 .6 خط نوشتم پاک شد . بدجور حالم رو گرفت .