نژاد اسب آنگولاعرب چیست؟

نژاد اسب آنگولاعرب چیست؟
اسب آنگولاعرب (Anglo-Arab) یک نژاد اسب اهلی است که ترکیبی از دو نژاد اسب معروف، یعنی اسب عرب (Arabian horse) و اسب تروبرد (Thoroughbred) است. این نژاد اسب در انگلستان تولید شده است و با ترکیب خصوصیات اسب عرب و اسب تروبرد ، به دست آمده است.

اسب عرب ، یکی از نژادهای اصیل و با سابقه‌ای است که از خاورمیانه، به ویژه ایران ، به دست آمده است. این نژاد اسب معمولاً با سرعت، استقامت، زیبایی و همچنین هوش و تمایل به همکاری با انسان شناخته می‌شود.

از طرف دیگر، اسب تروبرد یک نژاد اسب ورزشی است که از انگلستان می‌باشد و از تلاقی اسب‌های اصیلی همچون اسب دارلی (Darley Arabian)، اسب گدولفین (Godolphin Arabian) و اسب بایز (Byerley Turk) به دست آمده است. این نژاد اسب به دلیل سرعت بالا، قوام بدنی عالی و استعدادهای ورزشی، بسیار محبوب در مسابقات سوارکاری، دوان‌های مسافتی و دیگر رویدادهای اسب سواری است.

با ترکیب این دو نژاد، نژاد آنگولاعرب تولید شده است که اغلب برای سوارکاری و ورزش‌های اسب سواری استفاده می‌شود. این نژاد اسب معمولاً دارای قد بالا، ساختار قوی، سرعت و استقامت بالا، هوش و قابلیت آموزش بالا و ظاهری زیبا است. اسب آنگولاعرب برای مسابقات سوارکاری مختلف، از جمله دوان‌های سرعتی و مسابقات ورزشی، بسیار مناسب است.

09124608266