اسب

6 فایده اسب سواری برای سلامتی

فواید اسب سواری بر روح و جسم

فواید سوارکاری برای جسم و روح

هرکسی که تا به حال پایش را داخل رکاب اسب کرده باشد، افسارش را گرفته و به سمت غروب خورشیدرفته باشد، این حس را می‌داند.

بله اسب آن چیزی که باعث می شود شما چهارقد بنشینید، سربلند و با حس قدرت؛ مثل حس یک فرمانده ، با موجود زنده دیگری احساس یکی شدن کنید. همان که مشام تو را از بوی یونجه پر می کند. روح شما را پر از امید می کند که هر چیزی ممکن است، و ذهن شما را پر از شگفتی از هیولای باشکوهی می کند که از شما حمایت می کند.

به عنوان یک امتیاز اضافی، شما همچنین خود را به سمت یک زندگی طولانی تر و سالم تر هدایت می کنید. شما در حال پیوند خود و اسب خود هستید، اما همچنین با طبیعت. زیرا در دنیایی پر از اهن و تردمیل و دستگاه های کاهش وزن ، هیچ چیز بهتر از بیرون بودن نیست.

و به محض برگشت از سوارکاری ، فوایدی برای قلب، بدن، روح و ذهن شما به وفور دیده میشود.

در اینجا شش دلیل برای زین کردن اسب وجود دارد.

سلامت قلبی عروقی. مطالعه ای که به سفارش انجمن اسب بریتانیا انجام شد نشان داد که اسب سواری در واقع یک تمرین قلبی عروقی خوب است. مگان هاوکینز، مدیر روابط عمومی انجمن اسب بریتانیا، گفت، حتی فقط نیم ساعت سواری “ورزش متوسط” در نظر گرفته می شود، در حالی که یورتمه کردن انرژی بیشتری نسبت به بازی بدمینتون میسوزاند.

قدرت ستون فقرات . صاف نشستن، فشار دادن پاها به بدن اسب، عضلات مرکزی داخل ران را که برای تعادل و وضعیت بدنی ضروری هستند، مشتعل می کند.

کالری سوزی. در یک مطالعه دانشگاه A&M تگزاس، محققان بر روی مقدار انرژی مصرف شده در طول اسب سواری با شدت بالا تمرکز کردند. این نوع کالری سوزی با لذت بردن از سوارکاری همراه است و نیازی به انجام اعمال شاقه نیست.

دکتر دنیس سیگلر، متخصص اسب و استاد دپارتمان علوم حیوانات در دانشگاه A&M تگزاس  می گوید: «سوارکاری کردن با اسب به مدت 45 دقیقه بصورت قدم ، یورتمه و چهارنعا می تواند تا 200 کالری بسوزاند. . “اگر کار کمی سخت‌تر از جمله لنژ کردم یا مهار کردن انجام دهید، می‌تواند به حدود هفت کالری در دقیقه برای تمام طول دوره سوارکاری برسد.”

بعلاوه، بلند کردن زین از پشت اسب، حمل سطل های یونجه و آب به اصطبل اش، نظافت – همه اینها کالری زیادی می سوزاند.

کاهش فشار خون. یکی از فواید ورزش منظم کاهش فشار خون است. اسبسواری ورزشی است که فشار خون را پایین می آورد و خطر بیماری قلبی را کاهش دهد. به علاوه ثابت شده است که فقط در کنار حیوانات بودن این کار را انجام می دهد.

کمک به تصمیم گیری در حین سوارکاری، مدام تصمیم می گیرید که سرعت خود را افزایش دهید یا کم کنید، از چه مسیرهایی اجتناب کنید، زمانی که اسب و شما نیاز به استراحت دارید. این دانش تصمیم گیری سریع به بقیه زندگی شما نیز تسری می یابد

آرامش بخش. حرکت طبیعی اسب آرامش بخش است. با هم راه بروید و بدن شما با آرامش هماهنگ خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.