اسب

جشنواره زیبایی اسب اصیل ترکمن

جشنواره مسابقه زیبایی اسب ترکمن

جشنواره زیبایی اسب اصیل ترکمن هرساله در تهران , صوفیان (کلاله) , بجنورد , علی آباد کتول و شیراز برگزار میشود. این جشنواره در سالهای 86 و 87 در اصفهان و 1401 در نیشابور و اسبهای تولید شده از نژاد ترکمن در لاین زیبایی و شو در این مسابقات شرکت میکنند. داوری مسابقات زیبایی اکثرا توسط داور خارجی انجام میشود و جوایزی به اسبهای برنده اهدا میشود.

جشنواره مسابقه زیبایی اسب ترکمن

جشنواره مسابقه زیبایی اسب ترکمن


جشنواره اسب اصیل ترکمن تهران
جشنواره زیبایی اسب ترکمن تهران در سال 95 در باشگاه سوارکاری نوروزاباد تهران با شرکت حدود 200 راس اسب از شهرهای مختلف برگزار شد. داوری این مسابقه زیبایی با الکساندر کلیموک و نادیان تاراسووا از روسیه بود.
در سالهای بعد نیر این مسابقه در مهرماه هر سال برگزار شده است و نقش بسزایی در معرفی تولید کنندگان و اسبها و رونق بازار اسب ترکمن داشته است

مسابقات زیبایی اسب ترکمن صوفیان
جشنواره زیبایی اسب اصیل ترکمن در مرتع سبز صوفیان از توایع کلاله در استان گلستان هر ساله در اردیبهشت ماه برگزار میشود و شرکت کنندگان با تولیدات شاخص شرکت کرده و نسبت به مقایسه کیفیت و ارتقا تولیدات سال بعد تجربیات جدیدی بدست می اورند

جشنواره زیبایی اسب ترکمن نیشابور
جشنواره زیبایی اسب اصیل ترکمن در سال 1401 برای اولین بار برگزار شده است.

جشنواره زیبایی اسب ترکمن اصفهان
این مسابقه در سالهای 86 و 87 در خلال برگزاری مسابقات زیبایی اسپهان برگزار شد و یکی از با شکوه ترین مسابقات برگزار شده از نظر کیفیت بوده است.
مشکل وارد به مسابقات زیبایی اسب ترکمن عدم شناخت داوران خارجی نسبت به فنوتیپ اسب ترکمن ایران است که نسبت به اسبهای آخال تکه در بعضی موارد فرق دارد. و اسبهایی جایزه میگیرند که تیپ نردیکتری به استاندارهای آخال تکه دارند و با اسبهایی که ما در ایران داریم به تیپ مدنظر با همخونی زیاد ممکن است برسیم که این موضوع مشکلات دیگری در فنوتیپ اسبها ایجاد میکند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *